Užitečné informace

Užitečné informace

Důležité - co potřebujete zkontrolovat před odjezdem..

  • Platný cestovní pas nebo občanský průkaz. Děti musí mít vlastní cestovní pas nebo občanský průkaz. U těchto dokladů si ověřte dobu platnosti a možnosti použití
  • Ostatní cestovní doklady, cestovní smlouva, pokyny k odletu (vouchery, letový plán), jízdenka, řidičský průkaz apod.
  • Hotovost, kreditní karta
  • Kartičky na uzavřené cestovní pojištění
  • Léky, které musíte užívat

Pro případ ztráty dokladů vám doporučujeme, abyste si před cestou udělali kopie a uložili je po dobu dovolené na jiném místě, než máte originál dokladů.

Co je First Minute?

First Minute zájezdy, neboli "předprodej" zájezdů je nabídka dovolených, které je možné zakoupit se speciálními slevami za včasný nákup a to v řádech až desítek procent. Proč stále více klientů využívá tento typ nabídky? Je to skvělá šance vybrat si svou vytouženou dovolenou z opravdu pestrého repertoáru hotelů napříč destinacemi, ale zároveň nakoupíte za opravdu velmi výhodnou cenu.

  • Největší nabídka zájezdů
  • Zajímavé bonusy jako dítě zdarma, parkování na letišti a transfery zdarma apod.
  • Nízké zálohy od 1000Kč / osobu

Co je Last Minute?

Pojem Last Minute neboli česky "na poslední chvíli" je používán k označení zájezdů nebo dovolených s fixním termínem začátku, které se mají konat ve velmi krátkém čase, proto je i jejich cena většinou velmi zvýhodněná. Zpravidla je tak chápán zájezd, který má počátek během dvou až tří týdnů a jehož cena je snížena až o desítky procent původní ceny. Nabídky last minute zájezdů se týkají zejména zájezdů, které se zcela nevypredali v rámci klasického termínu cestovní kanceláře. 

  • Největší slevy zájezdů
  • Neplánovaná dovolená se může změnit na nečekané dobrodružství

Víte, jaký je rozdíl mezi cestovní kanceláří a cestovní agenturou?

Vše se řídí zákonem č. 159/1999 Sb., který vymezuje pojem cestovní kancelář a cestovní agentura. Cestovní kancelář je společnost, která organizuje zájezd. Cestovní kanceláře rovněž zodpovídají za každý zájezd a musí být pojištěny proti úpadku. Pokud uzavřete smlouvu s cestovní agenturou, ve smlouvě je vždy uvedeno, která cestovní kancelář zájezd pořádá. Cestovní kanceláře uzavírají mandátní smlouvy s cestovními agenturami, které působí jako dealeři jednotlivých služeb cestovního ruchu (zájezdy i ubytování, letenky, jízdenky apod.). Mohou však zajistit kombinaci služeb (letenky a ubytování) u těchto kombinací se již vyžaduje dle novely zákona 159 Sb. pojištění proti úpadku.